دسته‌بندی نشده

تشخیص پارچه با کیفیت از پارچه بی کیفیت

موقع خرید لباس یا پارچه به این موارد دقت کن!

یکی از بزرگترین چالش های مهم برای همه افراد در هنگام خرید لباس (مانتو، شلوار، کت و…) تشخیص جنس پارچه بکار رفته در آن محصول میباشد. بیشتر مردم ترجیح میدهند پارچه محصول از کیفیت بهتری برخوردار باشد تا نوع دوخت آن. خب بنظرم حق با خریدار است چون برخی از پارچه های بی کیفیت از نظر ظاهر بسیار شبیه پارچه های با کیفیت می باشند اما با این حال روش های برای تشخیص پارچه با کیفیت از بی کیفیت وجود دارد که در اینجا مختصر به بعضی از این روش ها اشاره خواهیم کرد.

1- بررسی طرح پارچه

معمولا تولید کنندگان پارچه های بی کیفیت بر روی طرح های خاص پارچه مانور نمیدهند و اغلب یا طرح های درهم ریخته دارند یا اصلا هارمونی خاصی در طرح پارچه هایشان وجود ندارد. بنابراین یکی از نشانه های با کیفیت بودن پارچه، طرح های بکار رفته در تار و پود پارچه می باشد. اگر دقت کرده باشید مانتوهایی که در مزون ها و مراکز خرید توجه شما را جلب میکند طرح های خاصی دارند و اغلب گران قیمت هستند. 

2- بررسی کیفیت پارچه

بهترین راه برای بررسی کیفیت یک پارچه لمس پارچه میباشد. شما میتوانید با لمس پارچه تا حدودی از میزان لطافت و ظرافت آن آگاهی پیدا کنید. پارچه های بی کیفیت معولا زبر و حالت خشنی دارند. بنابراین اگر برای خرید مانتو زنانه یا خرید هر لباس دیگری مراجعه کردید از لمس پارچه ان اجتناب نکنید. 

3- بررسی برچسب

اکثر پارچه یا مانتوهایی که از پارچه های مرغوب استفاده کردند دارای برچسبی با نام تولید کننده هستند و حتی بعضی از آنها دارای راهنمای شستشو می باشند. اگر برچسب از پارچه جدا شده باشد یا فاقد هر گونه برچسبی باشد میتواند نشانه ای از نامرغوبی پارچه بکار رفته باشد. 

4- بررسی قیمت پارچه

خب مسلما همه ما دنبال هزینه کمتر هستیم ولی از قدیم گفتن هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری!! پارچه هایی که کیفیت بالایی داشته باشند به همان مقدار قیمت بالاتری نیز خواهند داشت. بنابراین اگه مانتو یا هر لباس دیگری را باقیمت خیلی ارزان در قالب فروش های ویژه یا حراج دیدید لزوما به معنی این نیست که شانس در خونه مارو زده بلکه شاید جنس پارچه خوبی در آن بکار نرفته باشد و در آخر هیچ ارزانی بی حکمت نیست!!

معرفی چند نمونه از پارچه های مرغوب

  • پارچه پنبه ای

پارچه های پنبه ای از پارچه های پرطرفدار در صنعت مُد و پوشاک میباشد. جنس این پارچه نرم و بسیار لطفیف است. انتخاب این پارچه برای تولید کنندگان پوشاک از نظر هزینه و رضایت مشتری بسیار هوشمندانه میباشد. 

  • پارچه کتان

این نوع پارچه یکی از انواع پارچه های مرغوب و با کیفیت میباشد که در صنعت مُد و پوشاک بسیار پر کاربرد میباشد. در ساخت این نوع پارچه از جنس کتان استفاده می شود بنابراین بسیار محکم و با دوام میباش. از این پارچچه نیز برای تولید و دوخت لباس های تابستانی استفاده می گردد.

  • پارچه ابریشم

برای تولید پارچه ابریشم از الیاف ابریشم بهره گرفته می شود. لذا این نوع پارچه بسیار لطیف، نرم و مخملی است. بدلیل لظافت خاصی که در پارچه های ابریشم وجود دارد این پارچه ها معمولا قیمت بالایی دارند

  • پارچه جین

این نوع پارچه که در بین مردان و زنان طرفدار بسیار زیادی دارد از الیاف پنبه و پلی استر ساخته میشود. از پارچه جین معمولا در دوخت شلوار جین . کت های جین خاص بهره گرفته می شود.

در کل این تعداد بسیار کمی از پارچه های موجود در صنعت مُد و زیبایی بود که در اینجا به اختصار به آنها پرداختیم. به دلیل شباهت هایی که پارچه های مرغوب و نامرغوب دارند کمی تشخیص این امر به تجربه شخضیتان و سر و کله زدن با انواع مختلف پارچه ها بر میگردد. امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. اگر مورد خاصی را برای تشخیص مانتو و پارچه اصلی از فرعی شما میدانید در زیر این مقاله کامنت بزارید تا ما و دیگران نیز از آن بهره مند شویم. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *